Softstarty ABB

Nowoczesne silniki elektryczne dostępne są w wielu postaciach, jak silniki jednofazowe, silniki trójfazowe, silniki samohamujące, silniki synchroniczne, silniki synchroniczne, silniki na zamówienie specjalne, silniki dwubiegowe, silniki trzybiegowe itd., które różnią się między sobą sposobem działania i charakterystyką.

W przypadku każdego rodzaju silnika istnieją różne konfiguracje montażu, np. montaż na łapach, montaż w kołnierzu lub montaż łączony na łapach i w kołnierzu. Mogą także występować duże różnice pod względem sposobu chłodzenia, od najprostszego silnika ze swobodną samoistną cyrkulacją powietrza po bardziej skomplikowany silnik z całkowicie hermetycznym chłodzeniem powietrzno-wodnym i wymienną chłodnicą typu kasetowego.

Aby silnik przeznaczony do pracy w trudnych warunkach otoczenia mógł być używany jak najdłużej, istotne jest, aby odznaczał się właściwym stopniem ochrony.

Stopień ochrony jest oznaczany literami IP (od International Protection) oraz dwiema cyframi, z których pierwsza oznacza stopień szczelności na przenikanie ciał stałych i odporności na styczność z nimi, a druga — stopień wodoszczelności.

Strona silnika oznaczana jest w normie IEC w sposób następujący:
• Strona D to zazwyczaj strona napędowa silnika.
• Strona N to zazwyczaj strona nienapędowa silnika.Powyższe materiały opracowała firma ABB. sp. z o.o.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl