Softstarty ABB

Jednobiegowe silniki trójfazowe można zazwyczaj połączyć z dwoma różnymi poziomami napięcia. Trzy uzwojenia stojana tworzą połączenie w gwiazdę lub trójkąt.

Jeśli na tabliczce znamionowej silnika klatkowego są podane napięcia zarówno połączenia w gwiazdę, jak i w trójkąt, silnik taki można używać zarówno z napięciem 230 V, jak i np. 400 V.

Uzwojenie jest połączone w trójkąt przy napięciu 230 V, a jeśli główna sieć jest pod napięciem 400 V, stosowane jest połączenie w gwiazdę.

Jeśli jest zmieniane napięcie główne, należy pamiętać, że przy tej samej mocy znamionowej prąd znamionowy silnika będzie różny zależnie od poziomu napięcia.

Metoda połączenia silnika z listwami zaciskowymi w przypadku połączenia w gwiazdę lub trójkąt pokazana jest na poniższym schemacie.Powyższe materiały opracowała firma ABB. sp. z o.o.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl