Softstarty ABB

W pewnych przypadkach, gdy ze względu na wysoki prąd rozruchowy rozruch bezpośredni nie jest możliwy lub gdyby moment rozruchowy rozrusznika gwiazda-trójkąt był zbyt niski, można zastosować specjalny silnik pierścieniowy. Rozruch takiego silnika następuje poprzez zmianę rezystancji wirnika. Gdy silnik się rozpędza, rezystancja jest stopniowo odłączana aż do osiągnięcia prędkości znamionowej, przy której silnik działa z prędkością równoważną standardowemu silnikowi klatkowemu.

Zaletą silnika pierścieniowego jest niższy prąd rozruchowy i możliwość regulacji momentu rozruchowego w zakresie do maksymalnego obrotu. Mimo to ta metoda rozruchu jest obecnie bardzo rzadko stosowana ze względu na wysoki koszt zarówno tego specjalnego silnika, jak i aparatury rozruchowej wirnika.


Zasadniczo jeżeli w takiej aplikacji zostanie użyty softstart, będzie trzeba wymienić silnik.

Powyższe materiały opracowała firma ABB. sp. z o.o.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl