Softstarty ABB

Softstart składa się tylko z niewielkiej liczby elementów. Są to tyrystory, które regulują napięcie silnika, oraz obwód drukowany na płytce (PCBA) służący do sterowania tyrystorami. Oprócz tego istnieje jeszcze radiator i wentylatory rozpraszające ciepło, transformatory prądu, które dokonują pomiaru prądu, oraz obudowa, w którą czasami jest wbudowany ekran i klawiatura. Coraz częściej się zdarza, że oferowane są wbudowane styczniki obejściowe w głównym obwodzie, które minimalizują straty mocy podczas normalnej pracy.


Niektóre modele softstartów wyposażone są we wbudowany elektroniczny przekaźnik przeciążeniowy, dzięki czemu nie trzeba stosować zewnętrznego przekaźnika, wejście PTC, złącza do komunikacji z magistralą polową itp.


Powyższe materiały opracowała firma ABB. sp. z o.o.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl