Schemat działania


Czas rozbiegu (Ramp-up)
Podczas rozbiegu softstart liniowo podnosi napięcie na silniku do wartości nominalnej. Prędkość obrotowa silnika zależy bezpośrednio od obciążenia na wale, silnik bez obciążenia rozpędzi się szybciej niż ustawiony czas rozbiegu. Czas ten jest uzależniony jest od np. częstotliwości sieci lub zmian obciążenia na wale.

Moment początkowy (Initial torque)
Moment początkowy może być użyty w celu poprawienia charakterystyki rozruchu wymagającego pokonania wyższego momentu bezwładności. W najtrudniejszych przypadkach można dodatkowo wspomóc się funkcją "kick start" oferującą impuls 200ms pełnego napięcia przed rozpoczęciem rozbiegu.

Czas wybiegu (Ramp-down)
Podczas wybiegu softstart stopniowo obniża napięcie na silniku co przekłada się na jego płynne zmniejszenie prędkości. Ma to decydujące znaczenie przy układach pompowych, ograniczając uderzenia hydrauliczne oraz na taśmociągach zmniejszając zrywanie pasów transmisyjnych zapewniając stabilność transportowanych przedmiotów.

Styki pomocnicze
Wbudowane opcjonalne styki pomocnicze bazują na układach tyrystorowych i mogą sterować jedynie obwodami a.c.
Styk I-O (13-14) służy do sygnalizacji obecności napięcia sterującego.
Styk by-pass (23-24) służy do załączenia stycznika obejściowego w momencie, gdy na uzwojeniach silnika jest pełne napięcie znamionowe.


Wskazania diod LED

Dziody LED


WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl