Softstarty Eaton Electric

Softstart Eaton DS6Elementy serii DS6 są układami łagodnego rozruchu (3~) do zastosowania przy standardowej częstości łączeń urządzeń o mocy w zakresie od 22 kW do 110 kW. Ponadto wszystkie z nich mogą w trójfazowych obciążeniach oświetleniowych i grzewczych (środek gwiazdy nieuziemiony) przy krótkich czasach rampy startowej (przynajmniej 1 s) znacznie zredukować prąd włączania. Specjalna metoda sterowania (asymetryczne wyzwalanie) dla funkcji łagodnego rozruchu zapobiega składowym stałym prądów, które zwykle powstają przy dwufazowo sterowanych rozrusznikach. To zmniejsza powstawanie eliptycznego pola magnetycznego, które prowadzi do nierównomiernego rozruchu silnika i niepotrzebnie go przedłuża. Zachowanie ruchu obrotowego z DS6 jest przez to porównywalne z trójfazowo sterowanymi softstarterami.

Cechy
Softstarter DS6-340-MX jest dostępny w zakresie mocy od 22 do 110 kW. Procesy przejściowe oraz składowe stałe prądów są podczas startu znacznie zredukowane, co gwarantuje równomierny rozruch silnika.
Czasy ramp i napięcie początkowe są nastawiane za pomocą potencjometrów. Czasy można ustawiać w zakresie od 1 do 30 s (Start) lub od 0 do 30 s (Stop), a napięcie początkowe (= początkowy moment obrotowy) w zakresie 30.. .100 % napięcia sieci. Urządzenia typu DS6-340-MX posiadają wewnętrzne styki obejściowe, które po zakończeniu rampy TOR (Top of Ramp) zwierają się automatycznie mostkując wewnętrzne tyrystory. Dzięki takiemu działaniu bez dodatkowych środków osiąga się podczas pracy ciągłej poziom zakłóceń radiowych "B".

Typowe obszary zastosowań łagodnego rozruchu
• Napędy pomp: łagodny start zapobiega udarom ciśnienia. Maleje mechaniczne obciążenie całej instalacji, a trwałość jest zwiększana.
• Napędy wentylatorów: dzięki łagodnemu rozruchowi nie ślizgają się pasy klinowe, co eliminuje przedwczesne zużycie. Przez to spadają koszty produkcji, a zwiększa się trwałość instalacji.
• Taśmociągi: taśma przenośnika startuje powoli i bez "szarpania". Transportowane przedmioty nie przewracają się, a sama taśma też jest mechanicznie chroniona i może pracować dłużej.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | serwis branżowy softstarty.pl | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info 

Warto zobaczyć


Dobór softstartów do silników elektrycznych  Napędy energoelektroniczne do zmniejszania prądów rozruchowych silników elektrycznych. Łagodny rozruch silników elektrycznych.

Copyright © 2010 www.softstarty.pl